Hodina v terénu

V úterý 13. června vyrazili žáci 7., 8. a 9. třídy na vícedenní výlet do Liberce. Čeká je tam spousta zážitků kulturních i turistických. My, co jsme zbyli, jsme vytvořili skupinu, která se po čtyři dny bude vzdělávat nejen v hodinách podle rozvrhu, ale také si výuku zpestříme jinými metodami. První den jsme v terénu pracovali s mapou a buzolou. Nejdříve jsme se individuálně naučili pracovat s buzolou, zorientovali jsme se v terénu a zkusili pracovat s azimuty. Po části teoretické nastala praktická, podle zadaných souřadnic jsme procházeli trasou. Cesty podle totožných souřadnic zdaleka nevedly stejným směrem, ale naštěstí IMG_5505vzdálenosti byly v jednotkách metrů, nikoli v kilometrech, takže jsme na sebe na ploše fotbalového hřiště vcelku pohodlně dohlédli. Poslední úkoly se plnily i s mapou, orientace v mapě, nadmořská výška, azimuty. Nyní jsme na případnou turistiku vybaveni teoreticky velmi dobře. Ony naštěstí jsou takřka všechny trasy značené, takže nezvolíme-li správný azimut, modrá, červená, zelená či žlutá nás k cíli spolehlivě dovedou. Zítra máme v plánu ověřit nabyté vědomosti v praxi, chystáme se do Třebaně. 

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.