Pozdrav z vícedenního výletu – Liberec – den třetí

Ani třetí den jsme nezaháleli a po vydatné snídani jsme vyrazili na další pěší výlet. Naším prvním cílem byla téměř stoletá liberecká ZOO, která se pyšní chovem bílých tygrů. Ale i ostatní zvířata byla pěkná a každý si zde našel to své oblíbené. Sluníčko začínalo pěkně pálit, když jsme vyráželi do kopce k Liberecké výšině, a tak začaly některé slabší povahy trochu stávkovat, že už dál nejdou. Nakonec jsme stávku potlačili a po kilometrovém výstupu se všichni v cíli svalili na lavičky. Ti nejodvážnější zde zdolali i výstup na rozhlednu. Naším posledním zastavením bylo Technické muzeum. Tady nás přivítala vůně benzínu a oleje starých aut a motorek. Téměř každý si zde zkusil zařídit repliku historické tramvaje, nebo si rozsvěcovat žárovky, aby je musel robot zhasínat. Ale snad nejvíc nadšených výkřiků se ozývalo z červeného trabantu, do kterého jsme se mohli posadit. Po vydatné večeři už zase byli všichni plni energie, a tak začali řádit u bazénu v kempu. V bazénu skončil téměř každý a bylo úplně jedno, jestli měl na sobě plavky. A zítra? To nás čeká ještě poslední výlet. (fotogalerie)
(M. Husáková, L. Mlsová, S. Štěpánová a žáci 7., 8. a 9. třídy)

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.