Na statku

Na závěr školního roku se žáci 1.A rozhodli ověřit si získané vědomosti z prvouky v praxi. V úterý 20. června jsme využili nabídky Jonáška Lipitkovského a vyrazili jsme k nim na statek. Největším překvapením byla malá selátka prasete divokého – Pepík a Maruška, která se s námi vesele proháněla po zahradě. Líbila se nám samozřejmě i ostatní zvířátka – ovečky, koně, krávy a jejich mláďata, drůbež, králíci …
 Ve středu žáci 1. A a 1. B jeli do Toulcova dvora na environmentální programy. Zde jsme si opět zopakovali, proč lidé chovají hospodářská zvířata a jak se o ně mají správně starat.
1. A se zaměřila na zvířata, která dávají mléko. Děti zvířata navštívily na pastvě, na dřevěné koze si vyzkoušely dojení, zjistily, co všechno se z mléka vyrábí. Na závěr ochutnaly kozí sýr. Výlet se vydařil, počasí nám přálo.
(Dagmar Karlová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.