Atletika

V pátek 23. června jsme vyrazili do Berouna na atletickou všestrannost nejmladšího žactva, což je soutěž družstev. Jeden chlapec a jedna dívka z každého ročníku od 1. do 5. třídy běží 50 m, skáče do dálky a od třeťáků také hází kriketovým míčkem. Naše družstvo bylo složeno z těchto dětí: Nela Trojanová a Lukáš Toth z 1. třídy, Karolína Rychtaříková a Patrik Šteňo z 2. třídy, Tereza Pokorná a Jan Jež z 3. třídy, Sára Hlinovská a Ondřej Procházka z 4. třídy, Romana Burdová a Karel Rychtařík z 5. třídy. Děti se na soutěž velmi těšily a během závodů překonávaly své osobní rekordy. Jejich nadšení bylo obdivuhodné. Mezi děvčaty byla nejlepší Karolína Rychtaříková, která získala 37 bodů a patřila k nejlepším druhačkám. Romana Burdová skočila skvělých 390 cm. Nela Trojanová, Tereza Pokorná i Sára Hlinovská nejvíce bodů dostaly za skok daleký. Děvčata získala celkem 156 bodů. Mezi chlapci získal 39 bodů Patrik Šteňo  a Karel Rychtařík, Honza Jež 37 bodů. Patrik byl mezi druháky nejlepší.  Lukáš Toth skočil krásných 303 cm, Patrik Šteňo 360 cm, Honza Jež 337 cm, Ondra Procházka 355 cm, Karel Rychtařík 404 cm. Jak vidno, doskočiště na hřišti nese ovoce. Karel se zaskvěl i hodem 45,70 m. Zaostal pouze 2 cm za nejlepším výkonem soutěže. Kluci nasbírali celkem 174 bodů. Družstvo získalo 330 bodů a skončilo 7. z 18 družstev. Před námi skončily městské školy, takže se můžeme cítit jako vítězové “ vesnické ligy“. Všem dětem gratuluji ke skvělým výkonům a děkuji za vynikající reprezentaci.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.