Nemáte chuť na sladké?

Ve čtvrtek 22. června měli sedmáci poslední hodinu vaření v tomto školním roce. A protože mají všichni mlsné jazýčky, tak bylo více než jasné, že to dnes bude ,,na sladko“. A aby se nikdo nehádal, že něco chce, či nechce, bylo rozdělení jednotlivých pokrmů včetně způsobu přípravy svěřeno náhodě a skupiny si zadání losovaly. A tak první skupina smažila lívance a podávala je ozdobené šlehaným tvarohem a ovocem, druhá skupina vařila tvarohové ovocné knedlíky s jahodami, třetí skupina připravovala nepečený ovocný dort a poslední skupina pekla bábovku.  Pracovní nasazení mladých kuchařů ve vyhřáté kuchyni bylo obrovské, a tak bylo brzy co ochutnávat. A jestli se jídlo povedlo? Prázdné talíře a spokojené výrazy všech sedmáků na konci hodiny byly tím nejlepším důkazem.
(Marie Husáková)

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.