Šachy – regionální přebor (1. turnaj) – Zdice

Ve středu 28. září  se ve  Zdicích konal  první z osmi turnajů šachového regionálního přeboru (oblast Kladno). Do celkového umístění se započítávají  výsledky z pěti nejlepších turnajů. Z tohoto přeboru se postupuje na krajský přebor, který se hraje v červnu. Příští turnaj je 15. října ve Slaném. Během turnaje děti odehrají 7 partií. A jak se nám dařilo? Po prázdninách je to vždy trochu náročnější, občas jsme něco pozapomněli, ale hochy musím pochválit za bojovnost a odhodlání, které nám přineslo i úspěchy: Mezi staršími (roč. 2002 -2005) obsadil druhé místo František Havelka. Matěj Šinágl se nezúčastnil z důvodu nemoci. Mezi mladšími jsme měli více nadějí a opravdu se neztratili. Patrik Šteňo si v kategorii H 10 ( 2008 a mladší) vybojoval bronzovou medaili, svým výkonem si „uhrál“ také čtvrtou výkonostní kategorii. Blahopřeji a doufám, že se mu v dalších kolech bude dařit. Na výborném, byť ne příliš oblíbeném 4. místě skončil Filip Rankin. V kategorii H 12 (2006, 2007) nás reprezentovali Oliver Beaufort a Vojta Soukup. Pro Vojtu to byl první turnaj a překvapil jedním vítězstvím a jednou remízou. Oliver je ve své kategorii nováčkem, vloni se mu mezi mladšími velmi dařilo a postoupil z regionálního přeboru do krajského přeboru, kde uhrál krásné 13. místo, jen těsně mu unikl postup na Mistrovství Čech. Teď nezbývá nic jiného, než se rozkoukat mezi staršími a ukázat, že i když to ve vyšší kategorii  bude podstatně těžší, tak svou pozici na předních místech, kam nepochybně patří, obhájí a udrží . Věřím, že příště budeme pokračovat v sympatických výkonech. Doufám, že se k nám přidají i další milovníci šachů.
Jiří Havelka
Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.