Hurá do opery!

S žáky 6., 7., 8. a 9. třídy jsme se v pondělí 11. září zúčastnili hudebně vzdělávacího programu s názvem Hurá do opery. Jedná se o projekt, který je určený školní mládeži a vychází z potřeby posílení vztahu populace k vážné hudbě. Primárně je určen pro děti mladšího školního věku, ale i starší žáky se, doufám, podařilo zaujmout. My se v letošním školním roce snažíme připomenou osobnost významné pěvkyně Jarmily Novotné, a to byl jeden z bodů našeho projektu.
Vybrali jsme českou klasiku – Rusalku a Prodanou nevěstu. Opery jsou zkráceny na asi 30 minut a doplněny hraným textem do dramatického celku představení. Z důvodu rekonstrukce budovy Státní opery se představení odehrálo v náhradních prostorách DDM na Vinohradech.
Cestou jsme se zastavili na několika zajímavých místech. Prohlédli jsme si budovu Českého rozhlasu, kostel Sv. Ludmily a památník bratří Čapků. Na Václavském náměstí jsme viděli pamětní desku Jana Palacha a Jana Zajíce a před nádražím pomník Thomase Woodrow Wilsona.
(Hana Havelková)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.