Šachisté začali skvěle

Ve čtvrtek 28. září vyrazili naši šachisté do Zdic na první z osmi turnajů regionálního přeboru. Region Kladno patří k nejsilnějším ve Středočeském kraji a je celkem obtížné se probojovat do krajského přeboru, z kterého se postupuje na Mistrovství Čech, což se loni povedlo Filipu Rankinovi.
Poněvadž každému se počítá pět nejlepších výsledků z osmi turnajů, je výhodné, pokud děti absolvují co nejvíce turnajů. V každém turnaji sehrají děti sedm partií rapidovým  tempem (25 minut na partii pro každého hráče). Někdy jeden špatný tah znehodnotí celodenní úsilí. 
Turnaj starších žáků  (kategorie HD 18, HD 16 a HD 14 – ročníky 2001 až 2006) při absenci Matěje Šinágla nehrál nikdo. Generace úspěšných šachistů, která v letech 2012 až 2016 čtyřikrát hrála Mistrovství České republiky školních týmů, nám odrostla ze žákovských let. 
V turnaji mladších žáků (kategorie HD 12 a HD 10 – ročník 2007 a mladší) nám naši mladí  udělali radost, poněvadž většina dětí získává zkušenosti a po prázdninách dosažené výsledky byly obdivuhodné. Díky početnosti naší výpravy (6 z 34 dětí) si občas zahrály děti proti sobě.
Nejmladší Teo Beaufort získal krásné 3 body a skončil 9. v HD 10.
Jediná naše dívka Terezka Vinšová vyhrála suverénně kategorii mladších dívek se ziskem čtyř bodů.
Kluci v HD 12 obsadili: Matyáš Chlebovský 9. místo, Oliver Beaufort 8. místo, Filip Rankin 4. místo a Patrik Šteňo 3. místo.
Takže cesta domů se zlatou a bronzovou medailí byla veselá. Chtěl bych poděkovat za dopravu a dozor panu Beaufortovi a panu Vinšovi.
Na závěr bych rád pozval i ostatní šachisty na druhý turnaj regionálního přeboru do Slaného, který se koná 14. října.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.