Naši prvňáčci v opeře

V pondělí 9. října navštívily obě naše první třídy program „Návštěva v opeře – Hurá do opery.“ Výběr tohoto místa a programu nebyl náhodný. Vztahoval se k projektu „110. výročí narození operní pěvkyně Jarmily Novotné, jež prožila část svého života v naší obci – v Litni.
Program byl velmi zajímavý. Děti se dozvěděly o vzniku operního představení. Žáci si mohli spolu s průvodcem projít budovu Národního divadla. Nahlédli do ostatních pater budovy, navštívili hlediště či si prohlédli základní kameny v suterénu budovy. Nás zajímal hlavně ten od nás – ze Zlatého koně u Koněprus. V závěru prohlídky na děti čekala desetiminutová ukázka z opery W. A. Mozarta – Bastien a Bastienka, jež byla hraná loutkami a doprovázena operním zpěvem. Tato forma zpracování opery byla pro děti přijatelná a zajímavá.
Závěrem moc děkujeme paní Monice Plchové (mamince Barušky Plchové), že s námi tento výlet absolvovala a pomohla nám s organizací celé akce.
(Lenka Říhová a Tereza Macourková)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.