Záložka do knihy spojuje školy

Letos se poprvé zapojujeme do česko-slovenského projektu s názvem Záložka do knihy spojuje školy. Jedná se již o osmý ročník této akce. Organizátory jsou Knihovna Jiřího Mahena v Brně a Slovenská pedagogická knižnica v Bratislave. Tématem tohoto ročníku je Tajuplný svět knižních příběhů. Cílem projektu je navázání kontaktů mezi českými a slovenskými základními školami a podpora čtenářství prostřednictvím výměny záložek do knih. Naše škola se zavázala do konce října poslat do partnerské školy v obci Krivany v Prešovském kraji 90 záložek. Mimo jiné se chystáme seznámit se slovenštinou formou čtení i poslechu. Žáci se pokusí svými výtvory v hodinách výchov seznámit své slovenské partnery s naší obcí, školou, vlastními zálibami a koníčky. O vývoji naší spolupráce budeme průběžně informovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.