Šachový turnaj

V sobotu 14. října jsme vyrazili do Slaného posíleni o Matěje Šinágla a Terezku Černou. Matěj hrál velice zodpovědně a se čtyřmi body obsadil krásné 5. místo v kategorii HD 16. Je to náš jediný zástupce v turnaji starších žáků, který hrálo celkem 27 dětí. 
V turnaji mladších žáků, který hrálo 38 dětí, jsme měli hned sedm želízek v ohni. Nejmladší Teo Beaufort splnil svoji normu třech bodů a rozhodně nezklamal. Zlatá Terezka Černá se stříbrnou Terezkou Vinšovou suverénně ovládly turnaj mladších dívek. Z kluků byl nejšťastnější bronzový Oliver Beaufort. Takže celá sada medailí putuje do 5. A. Největším překvapením byl výkon Matyáše Chlebovského, který v posledním kole hrál o medaili, ale kvůli nezkušenosti na ni nedosáhl a skončil v HD 12 na pěkném sedmém místě. Patrik Štěňo bojoval po většinu turnaje na předních místech a proháněl všechny favority, ale nakonec skončil s bramborovou medailí. Za skvělé výkony zaslouží velkou pochvalu, Filip Rankin předvedl svůj standard a několik nepřesností ho odsunulo až na 8. místo.
Poděkování zaslouží Martin Chlebovský za pomoc s dopravou a celodenní péči o děti. Doufám, že tyto hezké výkony zopakují děti na blížícím se přeboru škol.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.