První pomoc v 2.A

Ve středu 11. října jsme v naší třídě s radostí přivítali maminku spolužáka Pepy Klemaiera. Ta si pro nás připravila přednášku o první pomoci. Přišla stylově oblečená v uniformě zdravotní sestřičky. Nejprve jsme zopakovali telefonní čísla policie, záchranné služby, hasičů a integrovaného záchranného sboru. Nacvičili si, jak telefonní hovor pobíhá. Potom jsme se seznámili s obsahem lékárničky. A zachraňování raněných mohlo začít. Nejprve je důležité zajistit 5T – ticho, tišení bolesti, tekutiny, transport, teplo. Následně si děti vyzkoušely zavěsit ruku na šátek, dát raněného do stabilizované polohy. Na figuríně, kterou jsme pojmenovali Honza, jsme si ukázali masáž srdce. Paní Zuzaně Klemaierové moc děkujeme. Přednáška byla úžasně zajímavá a už nyní se těšíme na další setkání. To bude na téma „Senior“.
(Dagmar Karlová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.