Prodaná nevěsta

V pondělí 16. října se žáci 2. A, 2. B, 4. A, 4. B a 3. třídy vypravili do Prahy na vzdělávací program „HURÁ DO OPERY!“ organizovaný Státní operou. My jsme zhlédli operu Prodaná nevěsta. Ta byla zahrána odlehčenou a zábavnou formou tak, aby v dětech byl nenásilně probuzen zájem o operu a byly zbořeny případné zábrany dětí před „vážnou hudbou“. V době rekonstrukce Státní opery se hraje v Domě dětí a mládeže Praha 2. Přesto bylo na co se dívat a hlavně co poslouchat. Střídaly se typické melodie s hranými dialogy. Děti zaujaly kostýmy. S programem jsme byli spokojeni a určitě to nebylo naše poslední setkání s operou.
(Dagmar Karlová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.