Hudební výchova tak trochu netradičně

V pondělí 16. října se vydali sedmáci v rámci hodin hudební výchovy v doprovodu pana učitele Krutského, paní učitelky Klímové a Marie Husákové na poznávací výlet po vlastech českých. Protože si v tomto kalendářním roce připomínáme výročí narození slavné operní divy Jarmily Novotné, byla i první polovina tohoto výletu věnována opeře, či přesněji řečeno slavnému českému hudebnímu skladateli Antonínu Dvořákovi. V Nelahozevsi jsme navštívili Dvořákův rodný dům a vyslechli si nejen slova paní průvodkyně, ale i ukázku z Dvořákovy symfonie č. 9 – Z Nového světa. Ve druhé polovině výletu jsme navštívili snad nejznámější českou horu – Říp. Zde měl pro nás pan učitel Krutský přichystáno jedno velké překvapení. Ač bylo pondělí a rotunda zavřená, vytáhl pan učitel ze svého batohu svazek klíčů a rotundu nám odemkl. Ale to ještě nebylo všem překvapením konec. Pan učitel nám totiž zahrál na varhany nejen ještě jednu ukázku z Novosvětské, ale pak jsme si všichni společně za doprovodu varhan zazpívali lidovou píseň Ach synku, synku. Po tomto nádherném kulturním zážitku jsme zamířili do Roudnice nad Labem, kde jsme ještě cestou na nádraží vystoupali na Kratochvílovu rozhlednu. Tento výlet měl pro nás kromě hudebně vzdělávací části i jedno velké nej – během našeho cestování jsme totiž využili devět prostředků hromadné dopravy.
(Marie Husáková)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.