3. turnaj Regionálního přeboru ve Zdicích

Sváteční den 17. listopadu využili naši šachisté k účasti na 3. turnaji Regionálního přeboru ve Zdicích. V kategorii HD 16 skončil Matěj Šinágl s pěti body  na krásném třetím místě. O pořadí na stupních vítězů rozhodovalo pomocné hodnocení. Turnaj starších žáků hrálo 27 dětí. 
V turnaji mladších žáků nastoupilo třicet sedm dětí a  šestice našich dětí se rozhodně neztratila. V kategorii HD 10 získal svoji první bronzovou medaili Teodor Beaufort se ziskem čtyř bodů. V kategorii HD 12 měl smolný den Matyáš Chlebovský, přesto uhrál slušných 3,5 bodu a skončil patnáctý. Desáté místo se ziskem 4,5 bodu obsadil Filip Rankin. Celkově pátá v kategorii HD 12 skončila Terezka Vinšová s pěti body a suverénně vyhrála kategorii mladších dívek. Oliver Beaufort si odvezl bramborovou medaili díky pomocnému hodnocení, ale za výkon zaslouží pochvalu. Terezka Černá získala stříbrnou medaili v mladších dívkách. Obě naše děvčata vévodí celkovému pořadí této kategorie. Tento turnaj se ziskem čtyř medailí byl náš zatím nejúspěšnější. Všem dětem gratuluji ke skvělým výkonům. Dík zaslouží pánové Chlebovský a Beaufort za dopravu  a celodenní dohled. Doufám, že děti budou pokračovat ve skvělých výkonech i v pátek na přeboru škol v Příbrami.
(Jiří Havelka) 

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.