Schola Pragensis

Letos se koná již 22. ročník přehlídky středního a vyššího odborného školství v Praze. Akce probíhá 23. až 25. listopadu 2017 v Kongresovém centru Praha.
Výstava SCHOLA PRAGENSIS je určena zejména žákům devátých tříd, jejich rodičům a ostatním zájemcům o studium na středních školách všech typů. Školy zřizované hlavním městem Prahou i jinými subjekty zde prezentují nejen svá zařízení, ale i výsledky své práce, a to jak v oblasti pedagogické, tak i v oblastech zájmových činností. Potencionální zájemci o studia na vybrané škole se mohou v reálu přesvědčit, co daná škola nabízí, a mají i možnost porovnání s jinými školami. Široká veřejnost zde získává obraz o studijních nabídkách v kraji, tj. hlavním městě Praze. Vstup je zdarma. Pro veřejnost je otevřeno takto:
Čt. 23. 11. 2017 od 9.00 – 18.00
Pá. 24. 11. 2017 od 9.00 – 18.00
So. 25. 11. 2017 od 9.00 – 15.00
S žáky devátého ročníku se chystáme na přehlídku ve čtvrtek. Tento den je ještě navíc obohacen o program Masarykovy Střední průmyslové školy chemické, takže se máme na co těšit. Přesto bych všem nerozhodnutým doporučila návštěvu s rodiči, je to podobné jako při dnech otevřených dveří na jednotlivých školách, my –  rodiče se zajímáme a ptáme na jiné věci než děti. Sobotní dopoledne je pro návštěvu jako stvořené.
(Hana Havelková)
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety, Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.