Andělská cesta druhých tříd

O nevšední zážitky tento týden opravdu nemáme nouzi. Ve čtvrtek jsme si místo školních aktovek nasadili na záda batůžky a vyrazili do Karlštejna. Čekalo nás zde jedno překvapení za druhým. Během našeho putování ke hradu jsme se setkali se spoustou andělů, u kterých jsme plnili tajemné úkoly – například jsme si zazpívali vánoční koledu; vzpomínali na všechny, které máme rádi; skládali  puzzle; luštili hádanku. Pod hradem jsme si vypili výborný andělský čaj a se zaujetím sledovali živý betlém. Cestu na nádvoří hradu nám však zastoupil krutý král Herodes, jediné co ho zajímalo – kde se nachází malý Ježíš. Nic jsme neprozradili.
Karlštejnské Muzeum betlému jsme navštívili na zpáteční cestě. Obdivovali jsme betlémy vyřezávané ze dřeva, vytvořené z papíru, upečené z perníku či skleněné, nejmenší v lískovém oříšku, větší ve vlašském a kokosovém ořechu. Nejvíce nás okouzlil pohyblivý betlém umístěný v podkroví budovy.
Andělské putování se všem velice líbilo, veliké poděkování patří „Domečku Hořovice“ a studentkám SPg Beroun. 
(D. Karlová a D. Linková s 2. A a 2. B třídou)                                                                                    

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.