Čtvrtý regionální turnaj

V sobotu 9.prosince jsme vyrazili až do Kladna na poslední letošní regionální šachový turnaj. Tentokrát jelo opět osm dětí. Mezi staršími žáky nás skvěle reprezentoval Matěj Šinágl, kterého až dvě porážky s vítězem a druhým v pořadí v posledních dvou kolech odsunuly až na osmé místo. V turnaji mladších žáků mezi 28 dětmi získal Oliver Beaufort s pěti body stříbro a Patrik Šteňo čtvrté místo. Kluci předváděli skvělé výkony stejně jako šestá Terezka Vinšová, která s přehledem vyhrála kategorii mladších dívek a o ještě lepší umístění ji připravila porážka se suverénním vítězem v posledním kole. Pochvalu zaslouží také Teodor Beaufort, který v kategorii HD 10 skončil se čtyřmi body těsně čtvrtý. Mezi sebou jsme tentokrát měli i Kryštofa Svobodu, který na svém prvním skutečném turnaji přes smolný začátek získal skvělé tři body. Filip Rankin výborným závěrem zachránil deváté místo v HD 12. Matyáš Chlebovský hezky začal a po čtyřech kolech měl 2,5 bodu, ale v závěrečných kolech mu chyběla špetka sportovního štěstí. Děti musím pochválit za stále lepší a lepší výkony, i když občas někoho postihne smolný den, což ke sportu i životu také patří. Důležitá je však radost ze hry vskutku královské. 
(Jiří Havelka)

 
Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.