Vánoční akademie

Ve čtvrtek 21. prosince se v kině konala tradiční Vánoční akademie, tentokrát pojatá jako televizní show. Jako každoročně bylo kino nabité k prasknutí, rodiče, příbuzní, ale také naši bývalí absolventi. Žáci prvního stupně si připravili pestrá vystoupení. Prvňáčci vystoupili posíleni o své paní učitelky Terezu Macourkovou a Lenku Říhovou a zazpívali nám několik písniček. Po nich se na pódiu začali rojit čerti vedeni samotným Luciferem (třídní učitelkou Dášou Karlovou). Následovali žáci druhé B, s kterými paní učitelka Dáša Linková nacvičila pásmo básniček a písniček, nechyběl ani tanec. Paní učitelka Jarmila Frajerová se svými třeťáky vytvořila pravou vánoční atmosféru dramatizací koledy Jak si krásné neviňátko. Čtvrtá A s paní učitelkou Janou Husákovou a Petrem Krutským si dali velmi náročný úkol. Bez podpory reprodukované hudby předvedli píseň Severní vítr. Nejenže sami zpívali, ale také se doprovázeli na hudební nástroje. Čtvrťáci z béčka okouzlili publikum dramatizací pohádky O dvanácti měsíčkách. Pan učitel Vlastimil  Taraba měl šťastnou ruku při výběru postav, vystoupení se setkalo s velkým ohlasem. Poslední dvě představení byla pak skutečným vyvrcholením. Nejdříve trochu dojetí při písni páté A, v níž se střídal lehký humor se stále aktuálním problémem válečných konfliktů. Jen co si diváci osušili oči, přišel další pláč. tentokrát šlo ovšem o slzy smíchu – vystoupení kluků z páté B bylo naprosto skvělé. Nejdříve Popelka. Role (bez ohledu na pohlaví) si mezi sebou žáci rozdělili a zvládli je všichni na jedničku. Neumím posoudit, zda byly nejlepší ošklivé sestry, Popelka, krásný princ,  vypravěč, či dobrá víla. Dokonale sehraná parta pod vedením třídní učitelky Heleny Řezáčové předvedla skvělý kus. A to nebylo všechno. Následovalo vystoupení s názvem Co děláme, když… aneb jak prožíváme školní den. Jednalo se o koláž složenou z vhodně vybraných písní a průvodního slova, v níž kluci předváděli publiku, jak vypadá jejich všední den. Organizací večera byli opět pověřeni žáci deváté třídy. Dařilo se jim výborně. Nejenže provázeli průvodním slovem všechny vystoupení, ale také si připravili reklamy. Na závěr se s publikem rozloučili písní. K vánoční atmosféře neodmyslitelně patří světlo, ať už si představíme svíčky, světýlka na stromečku, či v tomto případě prskavky. Děkujeme jim za profesionálně zvládnutou organizaci. Naše poděkování patří také Městysu Liteň za propůjčení sálu kina. Nejvíce práce jako vždy má během představení, ale také v průběhu zkoušek zvukař Petr Krutský, tomu patří naše velké děkuji. Vstupné na akademii je dobrovolné, vybrané peníze jdou na účet Klubu přátel školy při ZŠ F. J. Řezáče. Letos se vybralo 17 084,- Kč. Všem přispěvatelům děkujeme.   
(Hana Havelková)
Fotoalbum z akce (autor: Lucie Boxanová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.