5. turnaj regionálního přeboru

Na Tři krále jsme poprvé vyrazili až do Kněževsi za Rakovníkem. V místní hezké sokolovně proběhl 5. turnaj regionálního přeboru s účastí 56 šachistů a šachistek. Tentokrát jelo sedm dětí vyzkoušet své šachové dovednosti v turnajové praxi. V turnaji starších  jsme tradičně měli jediného zástupce Matěje Šinágla, který hrál výborně a skončil v H16 na pěkném pátém místě a pouze dvě malé nepřesnosti v koncovkách v časové tísni ho připravily o medaili. Mezi mladšími se po dlouhé době ukázal Honza Jež a patřil mezi velmi milá překvapení. V posledním kole hrál na druhé šachovnici o medaili, ale na silného soupeře nestačil a skončil na nádherném sedmém místě se čtyřmi body. K poslednímu kolu nastupoval Filip Rankin na první šachovnici se ziskem pěti bodů ze šesti kol. Na absolutního vítěze z Karlových Varů však nestačil, ale za svůj skvělý výkon byl nakonec odměněn bronzovým pohárem. Mezi mladšími dívkami získala Terezka Černá stříbrný pohár za velmi hezký výkon. Nestačila pouze na výbornou soupeřku z Tábora. Velkou pochvalu zaslouží i Matěj Jež, který patří mezi nejmladší účastníky a v kategorii H 10 získal výborné sedmé místo se ziskem tří bodů. Tradiční opory –  Oliver Beaufort a Patrik Šteňo rozehráli turnaj výborně, ale ve druhé části velmi dlouhého turnaje se nevyvarovali chyb a skončili se ziskem tři a půl bodu na desátém a devátém místě. Doufám, že 17. února na liteňském turnaji napraví toto zaváhání a budou opět bojovat o medaile. Tentokrát jsme se domů vrátili až před sedmou hodinou večer, cesta byla dlouhá. Za spolupráci děkuji Martinu Šináglovi. Jak jsem již zmínil, další turnaj bude v Litni, je to tedy výborná příležitost pro účast i těch šachistů a šachistek, kteří teprve začínají. Také rodiče zveme, kdykoli v průběhu turnaje nás mohou navštívit a podívat se, jak hrajeme.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.