Deváťáci si vyzkoušeli enkaustiku

V hodině výtvarné výchovy v úterý 23. ledna předvedla tuto znovuobjevenou malířskou techniku paní Jana Voglová z Haloun. Ta s ní už pracuje dlouho a neustále ji dělá radost. Žáci zhlédli nejprve prezentaci a výstavku obrázků krajin, květin i fantazijních kompozic. Potom si postupně všichni tuto techniku vyzkoušeli a vytvořené obrázky si odnesli na památku domů. 
Enkaustika je malířská technika, která má už dlouhou historii, její  začátky spadají až do antiky. Je to vlastně malování horkým voskem pomocí speciální žehličky. K nanášení barevných vosků můžeme použít i obyčejné voskovky. 
Děkujeme paní Janě Voglové za seznámení s tímto úžasně tvořivým malováním horkým voskem, které žáky zaujalo a přineslo jim spoustu překvapení a radosti.
(Jaroslava Čampulová)
Fotografie z tvoření naleznete v naší fotogalerii.

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.