Emušáci. Ferda a jeho mouchy

Zažívat různé pocity, i ty méně příjemné, je přirozené. Není špatné pociťovat hněv nebo žárlivost. Problém ale nastává, pokud v návalu těchto emocí ubližujeme sobě nebo někomu jinému. To se většinou stává, když svým emocím sami nerozumíme. Proto byla do školy zakoupena pomůcka Emušáci. Ferda a jeho mouchy. Jedná se o plyšovou hračku – žabáka Ferdu a jeho kamarádky mouchy (moucha Důvěra, Hněv, Osamocení, Radost, Smutek, Strach, Zvědavost a Žárlivost). Součástí pomůcky je také kniha plná pohádkových příběhů. Ta je určena dětem do 10 let. Využívat ji budeme v rámci třídnických hodin. Pomůcku uvítala i školní psycholožka Mgr. Simona Krutská. Děti se prostřednictvím příběhů dostanou do situací, které jsou jim blízké. S pomocí vyučujících pak mají možnost naučit se rozpoznávat a zvládat pocity, rozvíjet zdravé sebevědomí, dovednost komunikace, ale také budovat ve třídě vztahy mezi žáky založené na důvěře. Tento týden jsme se ve 2. A s žabákem Ferdou a mouchami seznámili. Pracovali jsme s příběhem Houpačka aneb o tom, jak může vzniknout přátelství. Povídali jsme si, jak vyjadřovat pocity radosti, jak se umět radovat s ostatními. V hodině výtvarné výchovy jsme si pak nového kamaráda Ferdu namalovali a pomocí jedné z much vyjádřili, jak se zrovna cítíme. Jsem moc ráda, že většina z nás se cítila „strašlivě“ šťastně.
(Dagmar Karlová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.