Výlet do muzea Karla Zemana o pololetních prázdninách

V pátek 2. února se vydala skupina cestovatelů z Litně, Karlštejna a Králova Dvora na výlet do Prahy. Naším cílem byla návštěva Muzea Karla Zemana a procházka starým městem. Zaměstnanci Střediska volného času Domeček Hořovice objednali pro děti program v rámci akce Ledová Praha. Počasí bylo příjemné, a tak jsme se prošli parkem kolem Vltavy ke Karlovu mostu. Mezi starobylými domy pod Karlovým mostem je ukryto malé muzeum plné zajímavostí a vzdělávacích soutěží pro děti. Vůbec nám nevadilo, že se vlastně o prázdninách musíme učit a lámali jsme si hlavu nad závěrečnou šifrou, která nás dovedla až k podmořskému pokladu. Cesta na Malostranské náměstí nás dovedla k Muzeu pražských pověstí a strašidel, zde jsme moc dlouho nezůstali a trochu jsme se báli. Vše se urovnalo na dětském hřišti pod Petřínem, kde jsme přemohli obří pavučinu. Děti si výlet užily a domů si odvezly spoustu příběhů na vyprávění. Těšíme se na další společné zážitky.
(Eva Knopová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Po škole. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.