Turnaj v Litni – tři medaile zůstaly v Litni

V sobotu 17.února se na naší základní škole uskutečnil 6. turnaj Regionálního přeboru. Zúčastnilo se celkem 48 dětí. Dvacet dětí bojovalo v turnaji starších, kde nás reprezentoval Matěj Šinágl a vedl si výborně. Celý turnaj hrál o medaili, až neštastná prohra v posledním kole ho odsunula až na 6. místo v kategorii HD 16. Turnaj mladších hrálo 28 dětí a z toho bylo 7 liteňských, takže občas si zahrály spolu. V mladší kategorii HD 10 se dařilo Matěji Ježovi a se čtyřmi body skončil na pěkném pátém místě. Teo Beaufort neměl tentokrát svůj den a musel zachraňovat svoji reputaci v posledních dvou kolech. Podobně nešťastně do turnaje v kategorii HD 12 vstoupil i Matyáš Chlebovský, ale tři výhry na konci turnaje mu zachránily deváté místo. Filip Rankin si vybral také slabší den a se třemi body skončil desátý. Nyní musím pochválit naše děvčata. V posledním kole bojovala o přední umístění i mezi chlapci, ale na Olivera a Patrika nestačila, i když je opravdu hodně potrápila. Se čtyřmi body skončila Terezka Černá první mezi mladšími dívkami před Terezkou Vinšovou, která měla horší pomocné kritérium. Celkově holky skončily na 6. a 8. místě v kategorii HD 12. Oliver Beaufort hrál dobře a skončil na pátém místě, když ztratil body pouze s hráči, kteří se umístili před ním. Nakonec jsem si ponechal skvělý výkon Patrika Šteňa, který získal stříbrnou medaili za 6 bodů ze sedmi partií a jako jediný dokázal  remizovat se suverénním vítězem. Děkuji všem dětem za výbornou reprezentaci. Dík patří i rodičům, kteří přišli podpořit své děti. Velké poděkování zaslouží Martin Šinágl, který zorganizoval tento turnaj. Před námi jsou poslední dva turnaje Regionálního přeboru, které rozhodnou o tom, kdo si odnese poháry za celkové umístění. Věřím, že několik jich přivezeme i my.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.