Mezinárodní dětská výtvarná výstava Lidice 2018

Vedoucí keramické dílny v Litni Jana Krtková oslovila naši školu, zda by se někteří žáci nechtěli zúčastnit 45. ročníku Mezinárodní dětské výtvarné výstavy Lidice 2018. Tato výstava získala během své historie mezinárodní věhlas a stala se jednou z největších a nejstarších výstav dětské tvorby v Evropě i ve světě, neboť do ní v posledních letech přichází přes 18 000 prací z více než 75 zemí celého světa. Našlo se dost velmi šikovných dětí – V. Němec, M. Manglová, K. Vinšová, A. Skála, L. Mottlová, K. Jansová, T. Brejlová, K. Bertlová, M. Malán, M. Pivoňka, Z. Lukešová, D. Soprová, N. Malinová, V. Jelenová, A. Pokorná, L. Láznička, T. Kryll, K. Kellerová, B. Honešová a S. Volfová. Všichni tito žáci se pod vedením Jany a keramičky Květoslavy Vondráčkové s chutí pustili do práce. Výsledné práce jsou úžasné. Každý rok je vyhlašováno „téma roku“ doporučené organizací UNESCO. V letošním roce je vyhlášeno téma Voda (nad zlato).  Odborná porota, složená z učitelů výtvarné výchovy a výtvarníků, vybírá pro expozici přibližně 1 400 nejlepších prací, oceněným pracím je uděleno Čestné uznání a nejlepším pracím medaile Lidická růže. Žákům za reprezentaci školy děkujeme a držíme palce. Výsledky budou zveřejněny 10. 5. 2018.
(Dagmar Karlová)
Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme, Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.