Výlet do Mladé Boleslavi

V úterý 6. března jsme se my, šesťáci a sedmáci, vypravili na výlet do Mladé Boleslavi. Termín návštěvy jsme měli objednaný již od podzimu, zvolili jsme si začátek března, těsně před MDŽ. To se již na zahrádkách objevují první jarní květiny, slunko už umí zahřát…. tak nějak to úplně nebylo. O den později, ve středu 7. března, by počasí naší představě odpovídalo, ba i v pondělí bylo sice mrazivo, ale pořád v rámci normy. Úterý ale již od rána dokazovalo, že jsme si termín zvolili úplně nevhodně. Kombinace sněhu s deštěm, ucpaná dálnice v důsledku častých nehod, cesta z Litně do Boleslavi trvala bez patnácti minut tři hodiny. Zpět to nebylo o moc lepší, čas jsme stáhli na dvě a půl hodiny. Největší pochvalu si zaslouží řidič autobusu za klid a trpělivost.
Naším cílem byla expozice v Muzeu Auto Škoda a prohlídka výrobních prostor závodu, konkrétně lisovna a montážní linka. Na závěr nemohla chybět návštěva nákupního centra s nepřebernou nabídkou rychlého občerstvení. Všechny tři části programu měly úspěch. V muzeu jsme si prohlédli zajímavé exponáty a zhlédli krátký film o historii Škodovky. Děti reagovaly velmi živě, občas se blýskly i zajímavým postřehem a nakonec nás potěšila průvodkyně, která je velmi chválila. V továrně jsme se na chvíli octli v úplně jiném světě. Třináct bran do areálu, 20 000 zaměstnanců, jedno auto za minutu sjede z pásu… Na mě to bylo všechno trochu moc rychlé, velké a přesně zorganizované, ale jistě je to velmi zajímavá zkušenost. Třetí část již proběhla dle individuálních preferencí, až na výjimky se nakonec všichni sešli v KFC.
Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.