Recitační soutěž

V pondělí 5. března se na naší škole konala recitační soutěž, která je určena žákům obou stupňů. Prvňáčci tvoří vlastní kategorii, která je nesoutěžní. Jsme rádi, že i letos se našla řada malých recitátorů a recitátorek, kteří nás svými výkony potěšili, pobavili a také trochu dojali. Z některých jistě vyrostou naši budoucí reprezentanti. Tradice recitačních soutěží je na naší škole dlouhá. Za celou dobu naší aktivní účasti jsme zaznamenali mnoho úspěchů na okresní soutěži v Lochovicích a zúčastnili jsme se i krajských kol v Kolíně. S dětmi pracují vyučující českého jazyka v jednotlivých třídách, kteří dětem pomáhají s výběrem textů. Často se také aktivně v přípravě zapojují rodiče.
Letošního školního kola se zúčastnilo téměř třicet dětí, nejvíce z prvních a druhých tříd. První třída vystoupila na úvod, všechny výkony zaslouží velkou pochvalu. V kategorii žáků prvního stupně pak soutěžilo šestnáct recitátorů a z druhého stupně se nám předvedli čtyři. O nominaci na okresní kolo, které se bude konat koncem března v Lochovicích, byli vybraní žáci informováni a již se připravují. Děkujeme všem za snahu, panu učiteli Krutskému za milé oživení a porotě za odvedenou práci.
Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.