Křížem krážem naším krajem

Žáci šesté třídy a Matěj Boxan se Zachariášem Hovorkou z 5. B  se letos zúčastnili prezentační přehlídky s názvem Křížem krážem naším krajem, kterou již popáté pořádala ZŠ a MŠ Všenory. Akce se konala v pátek 27. dubna v budově všenorského obecního úřadu. V letošním 5. ročníku byla vyhlášena témata zaměřená na připomínku stého výročí vzniku samostatného Česloslovenska a také téma, v němž mohli prezentující seznámit posluchače s nějakou zajímavostí týkající se jejich obce.
Matěj se Zachariášem se pokusili shrnout do své prezentace vše důležité a zajímavé o Svinařích a nutno říct, že se jim to povedlo na jedničku. Matěj překvapil téměř profesionálním vystupováním a Zachariáš si  svým stručným, ale výstižným projevem dokonce vysloužil osobní pochvalu od hosta akce – moderátora Martina Golláně.
Druhou prezentující dvojici tvořila dvě děvčata z šesté třídy: Nikola Malinová a Zuzana Lukešová. Ač hodnocení ode mě může působit neobjektivně, musím konstatovat, že ze všech vystupujících byly holky prostě nejlepší. Připravily si prezentaci o zámeckém parku v Litni a zaujaly nejen tématem, ale hlavně takřka dokonalým a bezchybným vystupováním. My ostatní jsme tvořili publikum, ale naše úloha nebyla jen pasivní, občas jsme se zapojili do dění. Předvedli jsme skupinově jazykolam o lyžaři, který si nezalyžoval. To bylo poněkud fiasko, a tak nás zachránila Romanka se Zuzkou. Následovaly další aktivity, například natáčení vlastního krátkého profilu (Dominik a Šimon) a sebeprezentace Pepy, v níž zaujal i rozesmál. Prezentující dostali i občerstvení, ostatní se museli spokojit převážně s vlastními zásobami, ovšem dařilo se i pašeráctví. Akci hodnotím jako úspěšnou, naše prezentace byly výborné a zvládli jsme i roli spolupracujících diváků.
(Mgr. Hana Havelková)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.