Hrou proti AIDS

V pátek 27. dubna jsme navštívili v Berouně zábavný vzdělávací program „Hrou proti AIDS“. Preventivní aktivitu pomáhají uskutečnit studenti berounského gymnázia. Ráno jsme vyjeli v 7:15 autobusem z Litně a v Berouně jsme za pomoci všech možných sil našli Dům dětí a mládeže Beroun. Tam už na nás čekali žáci 3. ročníku berounského gymnázia. Ti pro nás měli připraveno pět stanovišť, kde jsme se seznámili s nemocí AIDS. Rozdělili jsme se do čtyř týmů a postupně se na každém stanovišti vystřídali. Prozradili nám, jak se proti nakažení AIDS chránit, při jakých situacích se můžeme nakazit a spoustu zajímavých informací o vývoji AIDS a všeobecně o něm. Po dokončení všech stanovišť se měl vyhlásit vítězný tým, který se ale nenašel. Všechny týmy skončily se stejným počtem bodů. Rozdělili jsme tedy roládu (odměnu pro vítěze) mezi všechny a i na paní učitelku se dostalo. Poté už jsme jen měli cca hodinový rozchod na náměstí, kde každý strávil volný čas podle svého uvážení a v 11:05 jsme nastoupili do autobusu, který nás odvezl zpátky do Litně. Z Berouna jsme všichni odjížděli obohaceni a poučeni v oboru AIDS.
(Iva Svitáková za 9. třídu)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.