Den matek

Den matek má svůj původ už ve starověkém Řecku. U nás propagovala tento svátek Alice Masaryková, dcera prvního československého prezidenta. Den matek je den v roce, kdy máme skvělou příležitost poděkovat našim maminkám za to, co všechno pro nás v životě udělaly. Lidé tento den slaví po celém světě v různých dnech roku. U nás je Dnem matek vždy druhá květnová neděle, proto se datum tohoto svátku rok od roku liší. Letos byl Den matek 13. května 2018.
I žáci 2.A a 4.B svým maminkám popřáli a věnovali jim krásné keramické výrobky
(mističky ve tvaru slunečnice a věšáčky na klíče), které s láskou vytvořili pod vedením keramičky Jany Krtkové. Moc jí děkujeme. Pevně věřím, že dárky udělaly velkou radost!
(Dagmar Karlová)
Fotogalerie

Příspěvek byl publikován v rubrice Učíme se, tvoříme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.