Šesťáci navštívili statek u Fiřtů

V úterý 15. května nás na statku přivítala a prováděla paní T. Fiřtová a také náš spolužák Dominik. První zastávka byla u voliéry s cizokrajným ptactvem a Domča nám určil všechny druhy ptáků tam umístěných. Svým krásným zlatým zbarvením všechny zaujal bažant císařský. Největší překvapení nás čekalo hned v chlévě naproti: Více než třímetráková prasnice Božena s 22 selátky!  Ohromný zážitek pro celou třídu. Viděli jsme hlavně chované koně s hříbaty, které jsme si mohli i pohladit, krávy s telaty, jehňata, králíky s králíčaty, morčata se svými mláďátky, velké množství druhů slepic, kachny, perličky i velice hodné domácí strážce – psy. Paní Fiřtová nám o všech řekla nějakou zajímavost a dbala na bezpečnost nás všech. Na vlastní oči jsme poznali i dopady sucha na pastvině, kde se opravdu jen prášilo a bylo velice málo k ukousnutí pro chovaná zvířata.
(Jaroslava Čampulová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.