Druháci navštívili mýdlárnu v Chrustenicích

V pátek 25. května se druháci vydali na exkurzi do mýdlárny v Chrustenicích. Výroba v této firmě je založena na vysokém podílu ruční práce. Mýdlo se zde ručně míchá, ručně nalévá do forem a krájí se nožem, takže každý kus je originálem. Výrobky se prodávají pod značkou BOEMI nejen na českém trhu, ale také v Polsku, v Německu, v Japonsku, v Rusku i jinde. Žáci se v rámci této exkurze zábavnou formou seznámili s výrobou mýdel a dárkové kosmetiky. Vyrobili si vlastní mýdlo, zkusili vyrobit šumivé koule do koupele, poznávali různé vůně, které se zde při výrobě používají, zakoupili dárky pro své nejbližší. Na závěr na děti čekalo malé pohoštění. Bylo to skutečně voňavé a příjemné dopoledne!
(Dagmar Karlová, Dagmar Linková)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.