Přírodovědná přednáška – krkavcovití

Již potřetí k nám zavítala společnost Ornita, aby nás seznámila s ptáky České republiky. Letošní program byl zaměřen na ptáky krkavcovité, velice inteligentní tvory. Při úvodní poznávačce vycpaných exemplářů jsme si rozhodně neudělali ostudu. Žáci dokázali pojmenovat všechny zástupce těchto nelibě znějících pěvců. Nadšení vzbudili především živí zástupci. Byla nám představena kavka, vrána a sojka. Závěr programu patřil majestátnému krkavci, který nám předvedl svou chytrost a obratnost při chytání potravy ve vzduchu. Děkujeme za krásný zážitek a těšíme se na další setkání.
(Mgr. Jitka Klímová)
Fotogalerii z akce naleznete na webových stránkách ornita.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.