Prvňáci v ZOO

V rámci školních výletů se vydaly obě první třídy v pondělí 4. června na výlet do ZOO v Plzni. Po příjezdu jsme se účastnili výchovného programu „Cesta do Afriky“. Seznámili jsme se s tropickým deštným pralesem, savanou i pouští. Po cestě jsme si hráli na cestovatele i na špióny. V jednotlivých expozicích se děti dozvídaly od lektora zajímavosti ze života vybraných afrických zvířat. Paní průvodkyně dětem říkala jména konkrétních zvířat, co mají ráda i jak se dostala do plzeňské zahrady. Důraz byl kladen i na ochranu africké přírody a ohrožené druhy živočichů. Nechyběla ani návštěva obchůdku a zmrzlina. Dokonce se nám podařilo i zachránit klobouček, který spadl za elektrický ohradník v pavilonu lvů. Musíme děti pochválit za jejich chování v autobuse i po dobu výletu. Děkujeme i dospělému dozoru paní M. Plchové a panu K. Horkému za pomoc s organizací výletu. 
(Mgr. Lenka Říhová a Mgr. Věra Horká – třídní učitelky)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.