Výlet do Lidic

V pondělí 4. června obě páté třídy společně s šestou třídou vyrazily do Lidic. Na páťáky čekal program s názvem „Co mi sochy vyprávěly“, který se uskutečnil v Lidické galerii. Poté si děti prohlédly Mezinárodní výtvarnou výstavu dětských prací, které letos byly zaměřeny na vodní svět. Následovala prohlídka pietního místa s lektorkou a na závěr žáci navštívili muzeum. Šesťáci se těšili na program s názvem „Příběh Lidic“, během kterého se seznámili s životem lidických občanů před druhou světovou válkou. Listovali fotografiemi, které představovaly běžný vesnický život. Zlom přišel 10. června 1942. Poslední fotografie ukazovaly zkázu. S lektorkou se zamysleli nad příčinami tragédie a připomněli si smutný osud nejen dospělých, ale i dětí. Také navštívili pietní místo a muzeum. Všechny nás zaujala nádherná kvetoucí růžová zahrada, která vznikla jako připomínka lidických událostí. Počasí nám přálo a samozřejmě nemohlo chybět ani občerstvení.
(Mgr. Lenka Mlsová, Mgr. Helena Řezáčová, Mgr. Hana Havelková – třídní učitelky)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.