Krajské kolo dopravní soutěže

Již dvakrát jsme s družstvem našich žáků postoupili do krajského kola dopravní soutěže. Letos úspěch zopakovali žáci druhého stupně a vybojovali svým suverénním výkonem opět postup do kola krajského, které se letos konalo  ve dnech 6. a 7. června v Kolíně. Ve stejném termínu ale měli deváťáci  (tři ze čtyřčlenného družstva) termín  třídního výletu, kterému dali přednost a vyrazili tedy se spolužáky ve středu 6. června do Prahy na paintball. My jsme řešili rovnici o třech neznámých.  Jedna varianta byla zrušit naši účast, ale pak se začal rodit plán B. Bylo nám líto naší nominace nevyužít, a tak jsme sestavili nové družstvo z řad odvážných dobrovolníků, kteří ani nebyli na okresním kole, a do kraje vyrazili bez přípravy. Původním členem zůstal Matyáš Kučaba (7. třída), doplnili ho Matěj Vlasák a Natálka Kučerová ze sedmé třídy a šesťačka Zuzka Lukešová. Všech pět disciplín zvládli výborně, snažili se a já jim tímto děkuji za snahu a vzornou reprezentaci. Soutěž se odehrávala v Kolíně a odpoledne jsme pak odjeli do místa našeho ubytování, kterým bylo rekreační středisko Zbraslavice. Lákal nás rybník, který ale množstvím a teplotou vody připomínal brouzdaliště. Zahráli jsme si stolní tenis a věnovali se různým jiným zábavám. Ve čtvrtek jsme po vydatné snídani odjeli do Kutné Hory, kde jsme měli domluvenou  prohlídku Vlašského dvora a Dačického domu. Poté nás autobus odvezl zpět do Litně, před školou jsme vystoupili těsně před zvoněním na konec odpoledního vyučování. Naši účast hodnotím kladně, sbírali jsme cenné zkušenosti a příští rok se těšíme na obhajobu našeho postupu. Tak nám držte palce!
(Hana Havelková)

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.