Branný den

V pátek 8. června probíhal na naší škole branný den. Cílem bylo osvojit si dovednosti potřebné k zvládnutí mimořádných situací. Pracovníci Muzea civilní obrany v Ústí nad Labem pro nás připravili několik stanovišť, na kterých si žáci vyzkoušeli základy první pomoci, formou hry si osvojili pravidla evakuace a dozvěděli se, co vše důležitého je třeba dát do evakuačního zavazadla. Na dalším stanovišti byli seznámeni s nebezpečím chemického ohrožení a nasadili si plynové masky. Na střelnici si vyzkoušeli svoji přesnou mušku a na stanovišti „POKOS“ (Příprava obyvatel k obraně státu) se děti převlékly do „maskáčů“ a přesvědčily se o své obratnosti v plazení a hodu granátem. Na stanovištích se vystřídaly postupně děti ze všech ročníků.
Více informací o programu naleznete na webových stránkách organizátorů.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.