2. květinový den aneb liteňské děti umí třídit odpad

V úterý 19. června se celá naše škola zúčastnila 2. květinové dne, který pořádala Eva Knopová z Domečku Hořovice. Start akce byl u školy a spolu s dvěma děvčaty z deváté třídy nás přivítal i kejklíř s ohromnými bublinami. Poté jsme se vydali na poznávací cestu Litní s několika zastávkami. Na každém stanovišti jsme si přečetli nejdůležitější informace týkající se třídění odpadu. Po příchodu na nádvoří nás čekalo i přezkoušení čerstvě nabytých vědomostí. Poté nás již čekalo mnoho zajímavých atrakcí v zámeckém parku. Nejdříve jsme absolvovali ptačí stezku. Zaujal nás sokolník se svými dravci. S kejklířem jsme se učili žonglovat a ovládat různé triky. Paní Kamila Kaasová si pro nás připravila myslivecké stanoviště. Děti zaujala improvizovaná hvězdárna a s nadšením pozorovaly oblohu. Děkujeme Hvězdárně Žebrák za mnoho zajímavých propagačním materiálů, které byly dětem poskytnuty. Velkému zájmu se těšila výtvarná dílna. Obratnost a odvahu si mohli všichni vyzkoušet na nízkých lanových překážkách. Na jednotlivých stanovištích pomáhali žáci deváté třídy s třídní učitelkou. Děkujeme všem, moc jsme si užili. Také počasí nám přálo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.