Návštěva Zemědělského muzea

Ve středu 20. června se žáci šesté třídy vypravili na výlet do Prahy. Cílem bylo Zemědělské muzeum. Jedná se o instituci s dlouhou tradicí. Muzeum vzniklo v roce 1918 a svého současného sídla se dočkalo ve třicátých letech minulého století. Budova v Praze na Letné byla postavena ve funkcionalistickém stylu v letech 1937–39, společně se sousedním objektem Národního technického muzea. Dalších více než padesát let však sloužila zcela jiným než původním účelům. V současné době je postupně upravována tak, aby se vrátil její původní styl a bylo umožněno představit nové a moderní expozice. Ze střechy budovy je krásný pohled na Prahu. Cestou do muzea jsme si prošli Stromovku a zastavili se u metronomu, který odměřuje čas v místech, kde kdysi stál Stalinův pomník. Naše zpáteční cesta zase vedla okolo Bruselského pavilonu. Na závěr nechybělo občerstvení na Smíchovském Andělu. (Hana Havelková)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.