Krajský přebor v šachu

Víkend 23. a 24. června strávili naši nejlepší šachisté a šachistky v Říčanech na Krajském přeboru, ze kterého nejlepší postupují na Mistrovství Čech. V sobotu se hrála čtyři kola a výsledky byly lehce za očekáváním, přesto jsme doufali, že v neděli vše napravíme. Nedělní výkon byl opravdu podstatně lepší, i když občas nějaké nepřesnosti jsme se nevyhnuli.
Nejlépe v kategorii HD 12 dopadl Oliver Beaufort, který se ziskem 4,5 bodu ze sedmi partií skončil na pěkném 11. místě ze 36 účastníků. Pouhý půlbod za postupovým osmým místem. Slušné 15. místo  získal za 4 body Patrik Šteňo, který měl těžký los a příští rok si zahraje stejnou kategorii. Obě Terezky hrály pěkně, ale většinou se nevyvarovaly nějaké nepřesnosti či chyby a body jim proklouzly mezi prsty. Šachy jsou občas kruté, můžete hrát dobře téměř celou partii a jedním špatným tahem vše ztratíte. Nakonec Terezka Černá skončila v D 12 na 5. místě těsně před Terezkou Vinšovou. Mimo mnoha zkušeností jsme získali i nějaké nové kamarády.
Matěj Šinágl bojoval urputně v kategorii HD 16 se silnějšími soupeři a každý půlbod si musel skutečně vyválčit. Nakonec skončil na 26. místě. Oproti nasazení si polepšil o tři místa.
Všem děkuji za reprezentaci a těším se na nový šachový rok.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.