Kreativní týden v keramické dílně

O tom, že žáci naší školy nezaháleli ani o prázdninách, není pochyb. Někteří se svými rodiči cestovali, a tím si rozšiřovali obzory z vlastivědy či zeměpisu. Jiní trávili léto na táborech a dozvěděli se mnoho zajímavého o přírodě, utužovali své tělo plaváním nebo odpočívali při četbě zajímavé knihy. Koho baví tvoření, mohl se ve dnech 20. – 24. 8. 2018 zúčastnit v liteňské keramické dílně kreativního týdne LETEM SVĚTEM DO MINULOSTI pod vedením Jany Krtkové a umělecké keramičky Květy Vondráčkové. Děti si vyzkoušely různé techniky – sádroryt, decoupage, malbu či kresbu na textil, plátno a dřevo (taška, tričko), africkou batiku. Dále děti vyráběly africké masky z keramiky, které barvily engobami. Vydaly se také do Obory, kde kreslily kreslířskou tužkou. Nechyběla ani noční bojovka. Ve středu děti podnikly výlet do Muzea keramiky v Berouně, kde zhlédly soutěžní výstavu k 100. výročí založení republiky a svým hlasováním podpořily „Liteňský betlém“, na výrobě kterého se některé z dětí podílely v rámci keramického kroužku. Dalším liteňským želízkem v ohni je sádroryt Míši Krtkové „T. G. Masaryk“. Soutěž bude ukončena koncem srpna. Držte nám palce! Věřím, že prázdniny užil každý co nejlépe, všichni si odpočinuli a načerpali nové síly do nadcházejícího školního roku. 
(Dagmar Karlová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.