Svatováclavský turnaj

Několik našich šachistů se rozhodlo oslavit svátek českého knížete Václava hrou královskou, a proto 28. září vyrazili do Zdic na první turnaj Regionální žákovské ligy a přivezli si důležité body do celoročního hodnocení. Obou turnajů se zúčastnilo celkem 61 dětí. Velké překvapení nám přichystal jediný náš zástupce v turnaji starších žáků Matěj Šinágl, který v kategorii H16 obsadil vynikající čtvrté místo se ziskem 4,5 bodu, body ztratil pouze s medailisty.
V turnaji mladších jsme měli tentokrát jen tři zástupce v kategorii H12. Na desátém místě po velmi hezkém výkonu skončil se čtyřmi body Matyáš Chlebovský, který nestačil jen na hráče z absolutní špičky. O dvě místa výše nalezneme Filipa Rankina, jenž utrpěl porážky jen od stříbrného a bronzového medailisty. Ziskem pěti bodů potvrdil Patrik Šteňo, že patří ke špičce v kategorii H12. Nebýt porážky v prvním kole, asi by si přivezl nějaký kov. Takhle na něj zůstala nepopulární „brambora“ díky nepatrně horšímu pomocnému hodnocení. Děkuji klukům za výborné výkony. Doufám, že příště nás pojede více, protože se blíží oblíbený přebor škol v šachu.
(Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachy do škol, Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.