Sladké mámení

 V úterý 16. října se obě páté třídy vydaly spolu se svými třídními učiteli do Všeradic. Zde pro nás byla připravena velice zajímavá a chuťové buňky dráždící exkurze v cukrářské výrobně v restauraci Somnium. Úžasná paní vedoucí si pro děti připravila krásnou prezentaci, po které následovaly malé soutěže s odměnou. Po té byla vyhlášena malířská soutěž o nejzajímavější  návrh dortu, jejíž první cenou byl samotný dort. Největší potlesk a první cenu získala Andrea Prüglová se svým krásným čokoládovo-ovocným dortem. A na druhém a třetím místě se umístili Matyáš Chlebovský a Tereza Nováková, kteří získali velkou bonboniéru. Během soutěže se děti postupně vystřídaly u šikovných cukrářek. Nahlédly do tajů výroby nejrůznějších lahůdek, ochutnaly, a nakonec také přistoupily ke své vlastní výrobě. Za vzorné pomoci dvou cukrářek tvořily svůj krémový košíček. Po výtečném obědě, během kterého se promítaly ukázky již vyrobených dortů, jsme dostali dárek v podobě dvou zákusků. Byl čas vrátit se do školy a domů. Moc se nám nechtělo, ale rozhodně již víme, kam vzít rodiče a prarodiče na něco moc dobrého.
(Lenka Mlsová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.