Záchranáří na naší škole

Ve dnech 15. a 16. října proběhly na naší škole „Dny pro záchranu života“. Program byl uskutečněn pro žáky prvního a druhého stupně. Byl veden moderní, zábavnou, interaktivní formou. Žáci se naučili rozpoznat život ohrožující stavy, ošetřit drobná poranění nebo zlomeniny, zastavit krvácení, resuscitovat a zajistit lékařskou pomoc. Děti týmově spolupracovaly a byly pozitivně motivovány k poskytnutí první pomoci. Připraveny byly i modelové situace a reálně namaskovaná poranění. Žáci si také vyzkoušeli simulovanou komunikaci s dispečerem zdravotnické záchranné služby. K dispozici byl i plně vybavený sanitní vůz. Děti si vyzkoušely přístroje a vybavení pod vedením profesionálních záchranářů. Program byl žáky pozitivně hodnocen a věřím, že takto získané zkušenosti se jim v životě neztratí.
(Lenka Říhová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.