Centrum robotiky

První listopadový pátek se děti z počítačového kroužku paní učitelky Heleny Řezáčové a třída 5. A  se svojí třídní učitelkou Lenkou Mlsovou vydaly na zajímavou exkurzi do nedaleké Plzně. Cílem se stalo „Centrum robotiky“. Zde kromě kroužků pro děti, táborů, vzdělávacích kurzů pro učitele a širokou veřejnost probíhají také exkurze pro školy a školky. Po vlakovém dobrodružství a příjemné procházce podél řeky Radbuzy jsme se ocitli ve světě robotů a „světe div se“ přišli nás zde přivítat opravdoví lidé – příjemní školitelé Vojta s Martinou a Martinou. Děti byly nadšené. Byly rozděleny do tří skupin a během dvou hodin, které zde strávily, měly možnost seznámit se s třemi typy robotů – Dash, Scottie go a Mbot. Naučily se je ovládat a programovat. Dotazů bylo hodně, chování vzorné a dvě hodiny utekly jako voda. Každý z nás si oblíbil toho svého robota a cestou domů se již plánovalo, co by Ježíšek mohl přinést pod stromeček. Protože by mnozí z nás zůstali déle a učili se pracovat s roboty, byli jsme všichni pozváni dne 17. listopadu na akci „Evropský týden robotiky“ pořádanou již zmiňovaným centrem. Je třeba si však zarezervovat místo co nejdříve, tak neváhejte a vezměte s sebou rodiče na výlet do budoucnosti.
(Mgr. Lenka Mlsová, Mgr. Helena Řezáčová)

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.