Logická olympiáda 2018 – výsledky

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. (Zdroj: https://www.logickaolympiada.cz/o_soutezi/)
Soutěž je vyhlášená pro pět kategorií: MŠ – pro děti MŠ, A1 – pro žáky 1. ročníku ZŠ, A2 – pro žáky 2. třídy ZŠ, A – žáky 3. – 5. ročníku ZŠ, B – žáky 6. – 9. ročníku a C – studenty SŠ.
Letos se do soutěže přihlásilo celkem 61 761 soutěžících ze 3007 škol. Z naší školy se zapojilo celkem 15 žáků.
Výsledky – kategorie A1 (1. ročník ZŠ):
Do soutěže se zapojilo 1840 řešitelů (náš kraj 285, naše škola 1).
Mezi 75 % nejlepších řešitelů základního kola patří Šinágl Martin z 1.B.
Výsledky – kategorie A2 (2. ročník ZŠ):
Do soutěže se zapojilo 2614 řešitelů (náš kraj 357, naše škola 2).
Mezi 75 % nejlepších řešitelů základního kola patří Pokorný Tomáš a Jansová Barbora z 2. A.
Výsledky – Kategorie A (3. – 5. ročník ZŠ):
Do soutěže se zapojilo 11 616 řešitelů (náš kraj – 1462, naše škola 11)
Nejlepší výsledky v této kategorii získali: Toth Matěj (5. A), Toth Lukáš (3. B) a Jansová Kristýna (5. A).
Mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola v této kategorii dále patří: Vinšová Kristýna, Pokorná Tereza, Boxan Tomáš, Smrčinová Tereza a Masáková Berta.

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.