Regionální přebor škol v šachu

Již dlouho se děti těšily, kdy vyrazíme na tradiční regionální přebor škol v šachu okresů Příbram, Beroun a Praha-západ. V pátek 9. listopadu  jsme si nabalili šachy, hodiny i chuť do hry a vyrazili osobními auty do Příbrami. Sestavili jsme dvě družstva mladších žáků a jedno družstvo starších žáků. Naše výprava byla nejpočetnější ze všech, i když jsme několik začínajících šachistů museli nechat ve škole.
Turnaje mladších se zúčastnilo pouze pět týmů, takže si zahráli dvoukolově každý s každým. Naše „Ačko“ uneslo roli favorita a s přehledem vyhrálo. Kluci hráli ve složení Patrik Šteňo, Matyáš Chlebovský, Filip Rankin a Honza Jež. Z 32 možných bodů získali 26 a mohou se těšit na krajský přebor, který se uskuteční 13. prosince v Neratovicích. „Béčko“ hrálo ve složení Václav Kučera, Teodor Beaufort, Matěj Jež a Kryštof Svoboda. Kluci bojovali s chutí a občas se jim podařilo zaskočit i silnější soupeře, získali 12 bodů a skončili na pěkném čtvrtém místě. Pro ně to byla hlavně příprava na příští ročníky, kdy doplní své starší kamarády. Výsledky: http://chess-results.com/tnr391168.aspx?lan=5&art=0
Turnaj starších žáků hrálo 10 mužstev systémem každý s každým. Na první šachovnici nastoupil Matěj Šinágl, poslední pamětník našich čtyř účastí na Mistrovství ČR v letech 2012 až 2015. Za ním nastoupili Tereza Vinšová, Oliver Beaufort a Matěj Smrčina. Všichni zahráli rovněž skvěle a do posledního kola bojovali o druhé místo, které zaručovalo postup na krajský přebor škol. Nakonec jsme skončili na krásném 3. místě. Děti zaslouží velký obdiv, protože  odehrát 9 kol v tempu 2*15 minut vyžaduje obrovské soustředění. O postup jsme přišli velmi nešťastně díky časové tísni v utkání s celkově druhým týmem z Jinců. Výsledky: http://chess-results.com/tnr391169.aspx?lan=5&art=0
Děkuji všem dětem za skvělou reprezentaci a také panu Chlebovskému a panu Šináglovi za pomoc s dopravou.
(Ing. Jiří Havelka)

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.