Bobřík informatiky 2018

Bobřík informatiky je předmětová soutěž, podporovaná Ministerstvem školství. Soutěž je cílena na běžného bystrého žáka se zájmem o svět technologií. Klade si za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž co ovládání počítače. Soutěží se v pěti věkových kategoriích od 4. ročníku ZŠ až po maturitu. Soutěžící odpovídají na otázky z oblasti informatického myšlení, algoritmizace, porozumění informacím, řešení problémů a digitální gramotnosti. (Zdroj: https://www.ibobr.cz/o-soutezi)

Naše škola se už několik let zúčastňuje této soutěže. Žáci od 5. ročníku letos absolvovali online test v hodinách informatiky. „Ulovit bobříka“ se snažily i děti z počítačového kroužku. Celkem soutěžilo 129 žáků ve třech věkových kategoriích – MINI, BENJAMÍN a KADET. Úspěšnými řešiteli se letos stalo 24 žáků. Děkujeme dětem za účast v soutěži a velká pochvala patří všem úspěšným lovcům.
Výsledky soutěže – Bobřík informatiky 2018

Příspěvek byl publikován v rubrice Oznámení. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.