Kam s ní(m) … aneb jak vybrat střední školu

Tak s ekologickou likvidací slamníku bychom si asi poradili poměrně jednodušeji, než s jednoznačnou opovědí na Nerudovskou otázku v úvodu, vztáhneme-li ji na výběr studia pro našeho potomka. Otázku kam s ní(m) si pokládáme každoročně my, rodiče našich deváťáků i oni sami. Není to jednoduché rozhodování a konečný výběr je nakonec stejně na těch, kterých se to bezprostředně týká. Přejeme tedy šťastnou volbu.
Navštěvujte pilně dny otevřených dveří, ale mějte na paměti, že je to jistým způsobem reklamní záležitost, prohlížejte webové stránky středních škol a hodně se ptejte.
My jsme s našimi žáky absolvovali již několik akcí a ještě se na další chystáme. Navštívili jsme Veletrh práce a vzdělávání 2018, který se konal v Berouně Na Plzeňce. Také jsme se vypravili do Prahy na akci s názvem Schola Pragensis, která se každoročně koná v Kongresovém centru v Praze. Ve středu 28. listopadu společně navštívíme Střední průmyslovou školu stavební J. Gočára v Praze. Prohlédneme si školu a přihlásili jsme se i na několik workshopů. 

Informace pro žáky 5., 7. a 9. tříd – přijímací řízení na SŠ a gymnázia

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, výlety. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.