Velké překvapení ve Slaném

V sobotu 13. října jsme vyrazili na tradiční turnaj do Slaného. V příjemném prostředí školní jídelny se klukům dařilo.
V turnaji starších si mezi třiceti účastníky zdatně vedl Matěj Šinágl, který ztratil pouze tři body s medailisty a obsadil hezké 5. místo v kategorii HD 16. Oliver Beaufort poprvé nastoupil také mezi staršími a kromě tří bodů nasbíral i cenné zkušenosti, které se mu zajisté budou hodit na blížícím se mistrovství Čech, kam jako jediný postoupil z krajského přeboru.
V turnaji mladších žáků střídal hezké okamžiky se slabšími tahy Teodor Beaufort, což mu nakonec stačilo na slušné tři body. Filip Rankin předváděl solidní výkony, ale na silné hráče tentokrát neměl a se čtyřmi body obsadil hezké sedmé místo v HD 12. Patrik Šteňo hrál velmi zodpovědně a většinou stál i lépe. Dvakrát však spadl na čas a ztratil v lepším pozici jeden a půl bodu. Přesto se 4,5 bodem obsadil hezké čtvrté místo.
Velkým překvapením byl výkon Matyáše Chlebovského, který prohrál jen se suverénním vítězem a ziskem 5,5 bodu si vybojoval svoji první stříbrnou medaili. Všem klukům děkuji za výborné výkony a přeji, aby se jim dařilo i v dalších turnajích. Výkony kluků jsou velkým příslibem před listopadovým regionálním přeborem škol.
(Ing. Jiří Havelka)

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Soutěžíme. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.